LAREDO TOWN, TUESDAY, APRIL 11, 1877

WESTERNLAND

O nas


WESTERNLAND TO MAGICZNA KRAINA DZIKIEGO ZACHODU W SAMYM SERCU POLSKI. OTACZAJĄ JĄ DZIEWICZE TERENY NIESKAŻONE PRZEZ CYWILIZACJĘ, Z DALA OD PRZEMYSŁU I RUCHLIWYCH DRÓG, NA SKRAJU JEDNEGO Z NAJWIĘKSZYCH KOMPLEKSÓW LEŚNYCH W WIELKOPOLSCE.

W 2008 ROKU POWSTAŁA WIOSKA INDIAŃSKA RAVEN TERRITORY. MIESZKAJĄCY WE WIOSCE INDIANIE SPOSTRZEGLI NA NIEBIE WALCZĄCE O TERYTORIUM KRUKI I JASTRZĘBIE – OD RAZU WIEDZIELI, ŻE TO ZNAK OD DUCHÓW, DLATEGO WÓDZ INDIAN NADAŁ WIOSCE NAZWĘ RAVEN TERRITORY (TERYTORIUM KRUKÓW).

JEST TO NAJWIĘKSZA WIOSKA INDIAŃSKA W EUROPIE. W JEJ SKŁAD WCHODZI 20 TIPI, NA KTÓRYCH UMIESZCZONE SĄ MALOWIDŁA PRZEDSTAWIAJĄCE SCENY Z ŻYCIA INDIAN. CZĘŚĆ TIPI PRZYGOTOWANA JEST POD NOCLEG (DO 70 OSÓB), NATOMIAST W INNYCH ZNAJDUJĄ SIĘ REKWIZYTY I ORYGINALNE OZDOBY INDIAŃSKIE, TAKIE JAK FOTELE WODZÓW, ORYGINALNE IRCHOWE SUKNIE, ŁAPACZE SNÓW, ŁUKI, TOMAHAWKI, WŁÓCZNIE, CZASZKI BIZONÓW, WIELE SKÓR ORAZ INNYCH EKSPONATÓW.

NOCLEG W TIPI JEST NIEZAPOMNIANĄ PRZYGODĄ NIE TYLKO DLA NAJMŁODSZYCH – POZWALA PRZENIEŚĆ SIĘ W CZASIE, POCZUĆ ZAPACH PALĄCEGO SIĘ W ŚRODKU OGNISKA, ZNÓW USŁYSZEĆ GWIAZDY I KSIĘŻYC.

Atrakcje jakie czekają na Ciebie we Wiosce Indiańskiej

W WIOSCE MOŻNA SPOTKAĆ PRAWDZIWYCH INDIAN, KTÓRZY PRZEDE WSZYSTKIM PRZYBLIŻAJĄ SWOJĄ KULTURĘ, PREZENTUJĄC SWOJE RYTUAŁY, TANIEC PRZODKÓW PRZY OGNISKU, ŚPIEWAJĄC, GRAJĄC NA INSTRUMENTACH, OPOWIADAJĄC HISTORIĘ SWOICH PLEMION, A TAKŻE POKAZUJĄC SZAMAŃSKIE OBRZĘDY. WIZYTY INDIAN ODBYWAJĄ SIĘ W WYBRANE WEEKENDY MAJA, CZERWCA ORAZ WRZEŚNIA.

W MIĘDZYCZASIE OBOK WIOSKI RAVEN TERRITORY ROZBITO OSADĘ PIONIERÓW I POSZUKIWACZY ZŁOTA A W MIARĘ ROZWOJU OSADNICTWA POWSTAŁO MIASTECZKO LAREDO TOWN ORAZ RANCHO RODEO. W LAREDO TOWN MOŻNA SPOTKAĆ POSZUKIWACZY ZŁOTA, TRAPERÓW, KOWBOJÓW A TAKŻE OPRYCHÓW WYJĘTYCH SPOD PRAWA, A NA STRAŻY PORZĄDKU STOI SZERYF WRAZ ZE SWOIMI ZASTĘPCAMI. WSZYSCY PRZEBRANI W ORYGINALNE STROJE Z EPOKI.

 

W LAREDO TOWN UKOJENIA SZUKAJĄ WĘDROWCY ZE SZLAKU, DLATEGO STOJĄ TAM NIEZLICZONE TABUNY WOZÓW PIERWSZYCH OSADNIKÓW. MOŻNA POSILIĆ SIĘ PROSTYM JADŁEM TRAPERSKIM Z GRILLA, ODWIEDZIĆ BIURO SZERYFA LUB ZOSTAĆ WTRĄCONYM DO WIĘZIENIA. ZASTĘPCA SZERYFA WYKONA DLA CHĘTNYCH FOTOGRAFIE NA STARODAWNYCH LISTACH GOŃCZYCH LUB DOLARACH Z WŁASNĄ PODOBIZNĄ.

ODWIEDZAJĄC TRAPERA PRZY PŁUCZCE ZŁOTA MOŻNA SPRÓBOWAĆ SWOICH SIŁ W PŁUKANIU CENNEGO KRUSZCU METALOWĄ MISĄ.

 

NA ŻĄDNYCH PRZYGÓD CZEKA DYLIŻANS, KTÓRY ZABIERZE ICH W DALEKĄ PODRÓŻ A SWOJĄ CELNOŚĆ I UMIEJĘTNOŚCI STRZELECKIE MOŻNA SPRAWDZIĆ NA STRZELNICY, GDZIE CZEKAJĄ TAKIE KONKURENCJE JAK STRZELANIE Z ŁUKU, RZUT TOMAHAWKIEM, ZNAKOWANIE BIZONÓW CZY STRZELECTWO TERENOWE.

NA NAJMŁODSZYCH WĘDROWCÓW CZEKA PLAC ZABAW PIASKI ARIZONY, ORAZ INDIAŃSKI TOR PRZYGODY, NA KTÓRYM TRZEBA WYKAZAĆ SIĘ NIE LADA SPRAWNOŚCIĄ. NAJLEPSI TROPICIELE MOGĄ WYBRAĆ SIĘ NA POSZUKIWANIE ZAGINIONEGO SKARBU APACZÓW WEDŁUG STAREJ MAPY, KTÓREJ PILNUJE SZERYF.

 

NA PRAWDZIWYCH KOWBOJÓW CZEKA RANCHO RODEO, A TAM MNÓSTWO ATRAKCJI I KONKURSÓW PRZYGOTOWANYCH PRZEZ SZERYFA, TAKICH DOJENIE DZIKIEJ KROWY I WSPINANIE SIĘ NA MIĘKKĄ GÓRĘ. NA PRAWDZIWYCH ŚMIAŁKÓW CZEKA BYK RODEO, A SZERYF GWARANTUJE NAGRODY DLA TYCH, KTÓRZY UTRZYMAJĄ SIĘ NA JEGO GRZBIECIE NAJDŁUŻEJ. NAJMŁODSI W MIĘDZYCZASIE POSKACZĄ NA DMUCHAŃCACH I POZJEŻDŻAJĄ Z OGROMNEJ DMUCHANEJ ZJEŻDŻALNI.

WĘDROWCY NIE MOGĄ ZAPOMNIEĆ ODWIEDZIĆ ‘PIONEER STORE’ CZYLI SKLEPU Z ZAOPATRZENIEM GDZIE MOŻNA NABYĆ CENNY DLA PIONIERÓW EKWIPUNEK ORAZ PAMIĄTKI ZE SZLAKU.

WESTERNLAND JEST TO WIERNIE ODTWORZONA PRAWDA O DZIKIM ZACHODZIE. MIASTECZKO LAREDO TOWN I WIOSKA INDIAŃSKA RAVEN TERRITORY TO PRZEPIĘKNE EKSPONATY EKWIPUNKU JEŹDZIECKIEGO, BRONI KOWBOJSKICH I INDIAŃSKICH, UBRAŃ, KTÓRE POZWALAJĄ ZROZUMIEĆ STYL ŻYCIA NA SZLAKU. RZEŹBIONE TOTEMY ZACHWYCAJĄ DETALAMI, A INDIANIE W SKÓRACH I PIÓROPUSZACH TAŃCZĄCY PRZY OGNISKU SPRAWIAJĄ, ŻE POBYT W JÓZEFOWIE JEST NIEZAPOMNIANYM PRZEŻYCIEM DLA WĘDROWCÓW W KAŻDYM WIEKU.

 MAPA TERENU

REGULAMIN OBIEKTU
 
 

Galeria zdjęć